Przekonująca wygrana Słoweńca, Polacy daleko

Biegiem sprinterskim mężczyzn rozpoczęły się zmagania w ramach Pucharu IBU Juniorów w Sjusjoen. Wygrał go Alex Cisar ze Słowenii. Polacy sklasyfikowani zostali poza punktowaną czterdziestką.

Cisar ma zadatki na zawodnika, który w przyszłości może należeć do ścisłej światowej czołówki. To wciąż osiemnastolatek, któremu przychodzi w Sjusjoen rywalizować z nawet trzy lata starszymi zawodnikami, a mimo to wygrywa. I to w jakim stylu!

Słoweniec strzelał bezbłędnie i aż o 23 sekundy pokonał Andreja Wiuchina. Rosjanin był szybszy na trasie, ale na strzelnicy spudłował aż czterokrotnie. Na podium znalazł sie jeszcze Nico Salutt ze Szwajcarii.

Najlepszy z Polaków, Marcin Szwajnos, po dwóch karnych rundach w postawie leżąc zajął 48. miejsce. Wojciech Skorusa również zaliczył dodatkowe 300m biegu, ale w odróznieniu od klubowego kolegi z Kościeliska, on mylił się w stójce. Do mety dotarł z 66. czasem. Tadeusz Nędza-Kubiniec z trzema pudłami na koncie sklasyfikowany został na 76. pozycji, natomiast Wojciech Janik po dwóch niecelnych strzałach uplasował się na 84. miejscu.