Rosjanka zawieszona na dwa lata? Unikała kontroli dopingowych

Rosyjski Związek Biathlonu potwierdził, że Margarita Wasiliewa po raz trzeci w ciągu dziesięciu miesięcy opuściła testy dopingowe. To może oznaczać dwuletnią dyskwalifikację. 27-latka w klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje 34. miejsce.

Zawodniczki objęte programem ADAMS zobowiązane są do udostępniania z odpowiednim wyprzedzeniem informacji na temat miejsca i czasu przebywania tak, aby kontrolerzy WADA mogli złożyć niezapowiedzianą wizytę. W przypadku Wasiliewej trzykrotnie zjawiali się we wskazanej przez nią lokalizacji o podanej porze bez skutku w postaci przeprowadzonych badań. 

Rosjanka tłumaczy się nieznajomością obsługi strony internetowej programu oraz pomyłkami wynikającymi z podawaniem godzin według niewłaściwej strefy czasowej. Grozi jej dwuletnia dyskwalifikacja, najprawdopodobniej zabraknie jej już podczas MŚ w Ostersund, choć Międzynarodowa Unia Biathlonu na razie milczy w tej sprawie.

Wasiliewa jest jednym z odkryć tegorocznego sezonu. Zawodniczka mimo 27 lat na karku dopiero w grudniu ubiegłego roku zadebiutowała w Pucharze Świata. W styczniu w Oberhofie również dzięki jej świetnej postawie Rosjanki wygrały sztafetę.

fot. Instagram

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Margarita Wasiliewa