Gwizdoń siódma w sprincie!

Magdalena Gwizdoń zajęła siódme miejsce w sprincie podczas Mistrzostw Europy w Raubiczach. Aż dwa medale wywalczyły Szwedki - najlepsza była tym razem Mona Brorsson.

To był najlepszy występ naszej doświadczone biathlonistki w tym sezonie. Polka w końcu zanotowała niezłą skuteczność strzelecką - jej brak do tej pory uniemożwliwiał zajmowanie podobnych lokat co dzisiaj. Gwizdoń spudłowała raz - w pierwszym strzale w postawie stojąc. Siódma lokata była również efektem bardzo dobrego biegu. Dystans 10km szybciej pokonały tylko cztery rywalki. Zawodniczka BLKS Żywiec bardzo długo plasowała się na szóstej pozycji, ale udziału w dekoracji kwiatowej pozbawiła ją Fabienne Hartweger. Austriaczka na trasę biegu pościgowego ruszy zaledwie dwie sekundy przed Polką.

Zwycięstwo z bardzo dużą przewagą odniosła Mona Brorsson, dla której to trzeci tytuł mistrzyni Europy w karierze. Pierwszy wywalczyła w biegu pościgowym w 2014 roku, drugi dwa dni temu w sztafecie mieszanej. 29-latka strzelała bezbłędnie i uzyskała drugi czas biegu. Zważywszy na to, że jedyna biathlonistka w stawce szybsza od niej - Hanna Oeberg - pudłowała dwukrotnie, musiało to oznaczać wygraną. Mistrzyni olimpijska nie pozostała jednak z niczym. Po fantastycznej pogoni na ostatniej pętli udało jej się wyprzedzić Karoline Knotten z Norwegii i Swietłaną Mironową z Rosji, co oznaczało wywalczenie trzeciej lokaty.

Obie Szwedki rozdzieliła Jekaterina Jurłowa-Percht, która sprawiła sobie prezent na 34. urodziny. Rosjanka biegała jedną karną rundę i do mety dotarła z czasem gorszym do Brorsson o 37 sekund.

Do biegu pościgowego awansowała Kamila Cichoń. Z jednym niecelnym strzałem zajęła 59. miejsce. Annie Mące do awansu zabrakło dwóch dziesiątych sekundy. Zawodniczka z Zakopanego sklasyfikowana została na 61. pozycji.