Anew dogonił marzenie

Krasimir Anew wywalczył upragniony tytuł mistrza Europy w biegu indywidualnym. Bułgar stał wcześniej na podium w tej konkurencji trzykrotnie, ale do kolekcji brakowało mu tylko złota. Wielkim przegranym okazał się Tarjei Boe, który wywalczył tylko srebro.

Skład podium uzupełnił niespodziewanie Endre Stroemsheim z Norwegii, dla którego jest to pierwszy sukces seniorski.

Z Polaków najlepiej wypadł Mateusz Janik, który zajął 41. miejsce. Zawodnik AZS AWF Wrocław zebrał cztery karne minuty podczas dwóch pierwszych strzelań, w drugiej części rywalizacji był już bezbłędny, ale nie udało mu się przedłużyć serii startów z miejscami w pierwszej czterdziestce Pucharu IBU. Swój życiowy rezultat na tym poziomie rywalizacji poprawił Marcin Szwajnos. Nasz junior zanotował jedno z lepszych strzelań w stawce - spudłował tylko dwa razy i zajął 44. miejsce. Tomasz Jakieła był bezbłędny w stójce, ale w postawie leżąc uzbierał aż pięć minut kary i sklasyfikowany został na 69. miejscu.