Stanek narobiła apetytu na medal

Po swoim pierwszym bezbłędnym strzelaniu Patrycja Stanek zajmowała piąte miejsce. Cztery pudła w stójce spowodowały, że młoda Polka w sprincie rozgrywanym w ramach Europejskiego Festiwalu Młodzieży w Sarajewie zajęła lokatę w trzeciej dziesiątce.

Zapowiadało się dobrze, bo po pierwszym strzelaniu Stanek traciła do Lei Maier ze Szwajcarii tylko siedem sekund. Dawało jej to piąte miejsce z perspektywami poprawy tej lokaty w przypadku bezbłędnego drugiego strzelania. Wszystkie wyprzedzające ją zawodniczki pudłowały bowiem w stójce. Niestety Polka również nie ustrzegła się błędów. Cztery karne rundy oznaczały koniec marzeń o wysokiej lokacie. Do mety zawodniczka BKS WP Kościelisko dotarła z 27. czasem.

Do Hanny Boerve Stanek straciła dwie minuty i szesnaście sekund. Norweżka okazała się nową mistrzynią EYOF w sprincie. Po pierwszym strzelaniu, podczas którego spudłowała raz, zajmowała dopiero dziesiąte miejsce. W stójce większość rywalek jednak pudłowała, a ona okazała się bezbłędna. To zaowocowało awansem na pierwsze miejsce. Leia Mairer traciła do niej po dwóch rundach siedem sekund, na mecie przewaga między dwiema najlepszymi zawodniczkami wyniosła dwanaście sekund. Po brązowy medal sięgnęła Anna Gandler z Austrii.

Daria Gembicka i Klaudia Topór spudłowały po trzy razy, co dało odpowiednio 40. i 41. miejsce. Amelia Jęczmieniak biegała cztery karne rundy i sklasyfikowana została na 61. pozycji.

WYNIKI