Janik osiemnasty na zakończenie mistrzostw w Osrblie

Wojciech Janik zajął osiemnaste miejsce w biegu poscigowym juniorow młodszych rozgrywanym na zakończenie mistrzostw świata juniorów w Osrblie. Bieg wygrał Alex Cisar ze Słowenii.

Janik do ostatniego strzelania pozostawal w grze nawet o szóstą lokatę, ale dwa pudła spowodowały, ze spadł na osiemnaste miejsce. Pozostali dwaj Polacy wypadli słabiej. Marcin Zawół z sześcioma karnymi rundami finiszował na 42. miejscu, a Jan Guńka z zaledwie 50% skutecznością na strzelnicy sklasyfikowany został na 46. miejscu. Prowadzenie po sprincie obronił Alex Cisar ze Słowenii. Na podium znaleźli się jeszcze Remi Broutier z Francji oraz Vetle Paulsen z Norwegii.

W tej samej konkurencji, ale w rywalizacji juniorek młodszych złoto powędrowalo do Szwajcarii. Wygrała Amy Baserga, która o osiem sekund pokonała bezbłedną Terezę Wobornikową z Czech. Brązowy medal wywalczyła Maren Bakken, dla której to trzeci krążek na tych mistrzostwach. Z Polek najlepiej zaprezentowała się Karolina Janko z UKS Statima Biathlon Team. Chorzowianka biegła trzy karne rundy i na mecie zameldowała się na 27. pozycji. Daria Gembicka i Anna Nędza-Kubiniec zajęły odpowiednio 42. i 43. miejsce.