Świetny występ Hojnisz! Polka znów blisko podium!

Monika Hojnisz zajęła szóste miejsce w biegu sprinterskim w Anterselwie! Polka straciła tylko dziesięć sekund do zwyciężczyni, którą była niespodziewanie Marketa Davidova.

Druga była Kaisa Makarainen, a trzecią lokatę wywalczyła Marte Olsbu Roieseland. Finka i Norweżka spudłowały po razie, podczas gdy zwyciężczyni z Czech strzelała bezbłędnie. Dla Davidovej jest to pierwsza wygrana w karierze.

Monika Hojnisz walczyła o zwycięstwo, ale pudło w pierwszym strzale podczas drugiej wizyty na strzelnicy jej to znacznie utrudniło. Polka pozostawała w rywalizacji o podium. Jeszcze półtora kilometra przed meta zajmowała trzecie miejsce, lecz nieznacznie słabsza końcówka spowodowała, że osunęła się w klasyfikacji za Olsbu Roieseland i Lisę Vittozzi. W samej końcówce wyprzedziła ją jeszcze Laura Dahlmeier. Startująca z ostatnim numerem startowym Niemka prowadziła po wybiegnięciu ze strzelnicy, ale wyczerpana z siła zafiniszowała z czwartym czasem. Na mecie udzielano jej pierwszej pomocy, nie uczestniczyła w ceremonii dekoracji kwiatowej.

Najsłabszy występ w sezonie zanotowała Paulina Fialkova. Słowaczka spudłowała aż trzy razy i zajęła trzydziestą lokatę. Utrzymała jednak trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, choć jej koleżanka z reprezentacji Anastazja Kuźmina zmniejszyła stratę do piętnastu punktów. Jeszcze mniejsza różnica jest pomiędzy prowadzącą w rankingu Dorotheą Wierer a Lisą Vitozzi. Przed sobotnim biegiem pościgowym starsza z Włoszek ma dwanaście "oczek" przewagi nad rodaczką. Monika Hojnisz wyprzedziła chorą Franziskę Preuss i awansowała na dziesiąte miejsce.

Do biegu pościgowego awansowały jeszcze Kamila Żuk (51. miejsce, trzy karne rundy) i Karolina Pitoń (55. miejsce, dwie karne rundy). Kinga Zbylut strzelała dzisiaj z 50% skutecznością i sklasyfikowana została dopiero na 83. pozycji.

WYNIKI
KLASYFIKACJA SPRINTU
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Czechy | kobieta | Marketa Davidova