Penkała z kompletem czterech zwycięstw

Za nami już dwa weekendy z "Celuj w Igrzyska". Jedynym biathlonistą, który wygrał wszystkie cztery biegi jest młodzik Bartosz Penkała z UKS Statima Chorzów.

Dotychczasowe wyniki Penkały są cenne o tyle, że jego najgroźniejszymi rywalami są Konrad Badacz oraz Hubert Matusik, a więc zawodnicy, którzy w poprzednich sezonach seriami wygrywali zawody z cyklu "Celuj w Igrzyska". W tym roku rywalizują jednak co najwyżej o drugie miejsce. W żadnej z innych kategorii wiekowych nie ma takiej dominacji jednego zawodnika co wśród młodzików.

Wśród juniorów na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej jest Łukasz Bałęczny z AZS AWF Katowice, który wyprzedza klubowgo kolegę Michała Neumanna o 13 punktów. W miniony weekend w Dusznikach-Zdroju obaj podzielili się zwycięstwami. Najlepszą juniorką po czterech biegach jest póki co Paulina Pawliczek. Zawodniczka BKS WP Kościelisko w sobotę i niedzielę była pierwsza wygrywając bezpośrednio w obu przypadkach z Klaudią Szpak. Tą samą zawodniczkę wyprzedza również w klasyfikacji generalnej. Ma nad nią 18 punktów przewagi.

Trzy zwycięstwa i jedno miejsce drugie to dorobek Marcina Zawoła, liderka klasyfikacji wśród juniorów młodszych. Jedyną porażkę poniósł z Janem Guńką i to właśnie zawodnik z Kościeliska jest rugi w generalce. Do Zawoła traci jednak już aż 29 punktów. Wygrane w Dusznikach-Zdroju na pierwsze miejsce rankingu juniorek młodszych wysforowały Amelię Jęczmieniak. Zawodniczka UKN Melafir Czarny Bór ma 28 punktów przewagi nad Anną Nędzą-Kubiniec.

Cztery starty, podczas których ani razu nie opuściła podium. Taką serią może się poszczycić Barbara Skrobiszewska. Młodziczka MKS Karkonosze Jelenia Góra ma na swoim koncie dwie wygrane oraz po jednym drugim i trzecim miejscu. Jej przewaga nad drugą w klasyfikacji generalnej Dominiką Leśniarą to już 29 punktów.

Najbardziej wyrównana rywalizacja o zwycięstwo w "Celuj w Igrzyska" toczy się wśród młodziczek młodszych. Po czterech biegach liderkami są ex equo Oliwia Arendarczyk z MUKN Pod Stróżą oraz Klaudia Niedurny z UKS Statima Chorzów. Stosunkowo niewiele, bo tylko 16 oczek do tej dwójki traci Julia Tomasiak z Czarnego Boru, która jako jedyna wygrała aż dwa biegi. Zdecydowanie bardziej jednostronny jest wyścig o końcowy triumf w klasyfikacji młodzików młodszych. Trzy wygrane odniósł Jakub Potoniec z MUKN pod Stróżą, co pozwala mu prowadzić w tabeli o 24 punkty z Michałem Szatkowskim.

Finałowe zawody "Celuj w Igrzyska" odbędą się w drugi weekend marca w Dusznikach-Zdroju. Do punktacji zaliczane będą również biegi w ramach lutowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

KLASYFIKACJE GENERALNE