Emocje w Ruhpolding, Boe z dziewiątą wygraną w sezonie!

Takie biegi jak ten dzisiejszy w Ruhpolding sprawiają, że tyle ludzi kocha biathlon. Po czwartym strzelaniu aż sześciu zawodników wciąż miało szansę na odniesienie zwycięstwa! Ostatecznie wygrał ten, który w tym sezonie robi to najczęściej. Dziewiąty triumf skolekcjonował Johannes Boe.

Bracia Boe, Martin Fourcade i Julian Eberhard – taka była czołówka biegu przed ostatnim strzelaniem. Wszyscy spudłowali, Tarjei Boe aż dwukrotnie. Różnice czasowe były niewielkie, więc zanim młodszy z braci Boe, Fourcade i Eberhard obiegli karną rundę, na trasę zdążyli już ruszyć Vetle Christiansen, Bejnamin Weger oraz Quentin Fillon Malliet. Cała szóstka mieściła się jednak w dziesięciu sekundach różnicy.

Boe, Fourcade i Eberhard bardzo szybko minęli Wegera i Christiansena. Tempo trójki liderów utrzymać zdołał tylko Fillon Malliet. Niespodziewanie kilkaset metrów przed metą z rywalizacji o wygraną odpadł Fourcade. W sprinterskim pojedynku uczestniczyli więc Norweg, Austriak i drugi z Francuzów. Na ostatniej prostej najszybszy był Boe, drugie miejsce zajął Eberhard, a jako trzeci finiszował Fillon Malliet. Francuzi zgłosili jednak protest w związku z manewrem Eberharda, który ściął ostatni zakręt i przyblokował ich reprezentanta. Jury zawodów nie zauważyło niczego karygodnego w zachowaniu Austriaka i utrzymało w mocy wyniki z mety.

Po 12 biegach PŚ Johannes Boe ma a koncie 9 zwycięstw i ponad 200 punktów przewagi nad drugim Aleksandrem Łoginowem. Rosjanin z trzema karnymi rundami był dziś dopiero siedemnasty.

Warte odnotowania są dobre występy biathlonistów zza oceanu. Zarówno jedenasty Christian Gow z Kanady, jak i trzynasty Sean Doherty z USA ustanowili swoje rekordy życiowe.

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU MASOWEGO
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Thingnes Boe