Bracia Boe na dwóch pierwszych miejscach, Polacy poza TOP60

Bracia Boe zdominowali pierwszą konkurencję Pucharu Świata w Ruhpolding. Bieg sprinterski zakończył się wygraną Johannesa, drugi był Tarjei. Martin Fourcade mimo bezbłędnego strzelania uplasował się poza podium. Polacy tym razem nie mogą się pochwalić dobrymi wynikami.

Podopieczni trenera Adama Kołodziejczyka zaliczyli najsłabszy start w sezonie. Gdyby w Ruhpolding był rozgrywany bieg pościgowy to po raz pierwszy zabrakłoby w nim reprezentanta Polski. Grzegorz Guzik spudłował raz – w ostatnim strzale w postawie leżąc – i z dodatkowymi 150m biegu zajął 66. miejsce. Do dziesiątego strzału bezbłędny pozostawał Andrzej Nędza-Kubiniec. Niestety pudło i konieczność pokonywania karnej rundy zepchnęły go na 85. miejsce. Pozycję niżej uplasował się Łukasz Szczurek, który pudłował po razie podczas każdej z wizyt.

Walka o wygraną toczyła się pomiędzy czwórką biathlonistów. Jako pierwszy z nich na mecie pojawił się Tarjei Boe. Ostatni zdobywca Pucharu Świata przed erą Fourcade’a poprzeczkę zawiesił niezwykle wysoko, a pomogło w tym bezbłędne strzelanie. Jako pierwszy „przeskoczyć” ją próbował właśnie Francuz, jednak nawet perfekcyjna dyspozycja strzelecka i lepszy czas biegu nie pozwolił mu wyprzedzić Norwega. Fourcade przegrał z nim szybkością strzelania.

Próba zdetronizowania starszego z braci Boe nie powiodła się również Benediktowi Dollowi. Niemiec spudłował raz, ale biegł szybciej od najgroźniejszych rywali. Zabrakło mu jednak nieco ponad dwie sekundy. Zawodnik gospodarzy na mecie nie krył jednak zadowolenia. To jego drugie podium w tym sezonie, czwarty kolejny start na miarę pierwszej dziesiątki, co świadczy o stabilizacji na wysokim poziomie.

Co nie udało się Dollowi, udało się młodszemu z braci Boe. Lider Pucharu Świata wygrał swoje ósme zawody w tym sezonie. Po wybiegnięciu z karnej rundy po stójce tracił kilka sekund do swojego brata, na mecie zameldował się jednak z czasem o osiem sekund lepszym. Johannes Boe umocnił się tym samym na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Ma równe 150 punktów przewagi nad Aleksandrem Łoginowem. Rosjanin w dzisiejszym biegu uplasował się na piątym miejscu.

WYNIKI
KLASYFIKACJA SPRINTU
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Thingnes Boe

 Norwegia | mężczyzna | Tarjei Boe