Wraca PŚ, pierwszy w nowym roku tradycyjnie Oberhof

Połączone siły polskich biathlonistek i biathlonistów zakończyły w poniedziałek zgrupowanie w Żeleznej Rudzie. Od wtorku pierwsza reprezentacja trenuje już na obiekcie w Oberhofie, gdzie w czwartek rozpoczną się kolejne zawody Pucharu Świata.

Za siedmiorgiem naszych reprezentantów krótkie zgrupowanie w Żeleznej Rudzie. Kadra mieszkała po czeskiej stronie granicy, ale trenowała w niemieckim Arber.

- To były tylko cztery dni treningowe, ale wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Specjalnie wybraliśmy Arber na miejsce treningów, bo pod względem konfiguracji tras, wysokości nad poziomem morza oraz pogody, obiekt przypomina ten w Oberhofie - powiedział trener Adam Kołodziejczyk, który na obóz oraz kolejne zawody Pucharu Świata powołał tę samą trójkę biathlonistów, która rywalizowała indywidualnie w grudniu: Grzegorza Guzika, Łukasza Szczurka i Andrzeja Nędzę-Kubińca. 

Trenerka Nadia Biłowa również nie zarządziła zmian w składzie i w Oberhofie oglądać będziemy Monikę Hojnisz, Kingę Zbylut, Kamilę Żuk oraz Karolinę Pitoń. Taki skład zaprezentuje się w niedzielnym biegu sztafetowym. Wśród mężczyzn czwarty uczestnik biegu sztafetowego będzie znany po występie w sobotnim biegu sprinterskim w Dusznikach-Zdroju podczas Pucharu IBU.

Wcześniej w Oberhofie rozegrane zostaną biegi sprinterskie oraz pościgowe. Tradycyjnie przy okazji zawodów w Turyngii pojawiają się obawy o pogodę.

- Przyjeżdżając do Oberhofu byliśmy zaskoczeni, że poza stadionem nigdzie nie ma śniegu. Dopiero we wtorek napadało może z 15 cm i zrobiło się biało. Wieje jednak tak, że głowę może urwać. W kolejnych dniach ma się jednak trochę uspokoić, obniży się też temperatura - dodał trener Kołodziejczyk.

Polski zespół do kolejnych zawodów Pucharu Świata podejdzie bez zmian personalnych. Tych nie brakuje w innych ekipach. W Oberhofie nie zobaczymy Laury Dahlmeier, która zamiast startów postawiła na dodatkowe treningi. W ekipie Francji po raz pierwszy w tym sezonie w elicie wystartuje Simon Fourcade. Szansę debiutu w Pucharze Świata otrzyma Caroline Colombo. Oboje z niezłej strony prezentowali się w grudniowych zawodach Pucharu IBU w Obertiliach.