PŚ już bez Szypulina

Anton Szypulin ogłosił podczas konferencji prasowej w Moskwie, że kończy karierę. Najlepszy rosyjski biathlonista ostatnich lat po raz ostatni wystartuje w sobotnich zawodach World Team Challenge w Gelsenkirchen.

Szypulin rozważał zakończenie kariery już po poprzednim sezonie. Ostatecznie zdecydował się na wznowienie treningów. Zrobił to jednak na tyle późno, że nie zdążył się przygotować na pierwsze zawody Pucharu Świata. Dwa tygodnie temu ponownie pojawiły się wobec niego podejrzenia odnośnie stosowania dopingu. Bezpodstawne jego zdaniem łączenie go z tą sprawą było bezpośrednią przyczyną podjęcia decyzji o zakończeniu kariery.

- Nigdy nie postawiono mi żadnych zarzutów, a mimo to wykluczono mnie z igrzysk, do których byłem świetnie przygotowany. To najważniejsza z kilku przyczyn zakończenia kariery - powiedział Szypulin.

O tym jak nagła i zaskakująca to decyzja niech świadczy fakt, że rosyjcy trenerzy zgłosili go do startu w zawodach Pucharu IBU w Dusznikach-Zdroju. Szypulin ogłosił, że jego ostatnim startem będą zawody par na stadionie Schalke. Jego partnerką będzie Jekaterina Jurłowa-Percht.

31-latek w seznie 2017/18 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Ze względu na wykluczenie Rosji przez MKOl nie mógł uczestniczyć w igrzyskach w Pjongczang.

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Anton Szypulin