W ostatnim biegu w tym roku polskie biathlonistki wywalczyły lokaty w drugiej dziesiątce. Pozwoliło to Monice Hojnisz utrzymać piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, Kinga Zbylut po startach w Novym Meście jest w niej już na 34. pozycji. - Mogę chyba ten weekend nazwać najlepszym w swoim życiu – powiedziała Zbylut.

Ósme miejsce w sprincie oraz dziewiętnaste lokaty w biegu pościgowym i masowym to zdecydowanie najlepsze seniorskie osiągnięcia w karierze Kingi Zbylut.

- Mimo, że w przeszłości stawałam na podium MŚJ, mogę chyba ten weekend nazwać najlepszym w swoim życiu. Zrobiłam sobie bardzo miły prezent na święta. Bardzo się cieszę zwłaszcza z dzisiejszego występu. Debiutowałam w takiej stawce i jestem zadowolona, że sobie poradziłam. Nie zdekoncentrowałam się na strzelnicy i pobiegłam na bardzo dobrym poziomie. To była dla mnie cenna nauka i niesamowite przeżycie – powiedziała tuż po minięciu linii mety biegu ze startu wspólnego.

Monika Hojnisz znów zaprezentowała świetną formę biegową. Z najlepszą pod tym względem Anastazją Kuźminą przegrała tylko dwadzieścia sekund. Szanse na miejsce w dziesiątce straciła na strzelnicy, gdzie spudłowała czterokrotnie.

- Na rozgrzewce czułam się kiepsko, ale w czasie samego biegu było już dobrze. Bierze się to chyba z tego, że przed startem za dużo myśli kładę sobie do głowy. Muszę też pochwalić serwis, bo narty pozwalały mi dzisiaj na walkę ramię w ramię nawet z Kaisą Makarainen. Żal zwłaszcza pudła w postawie leżąc, ale była to chyba wina wiatru, bo dostałam po tym strzelaniu korektę od trenerki. Ostatecznie cieszę się jednak z uzyskanego rezultatu. Gdzieś tam jeszcze ostatkami sił próbowałam dojść wyprzedzające mnie zawodniczki, ale strata po strzelaniu była jednak za duża – powiedziała Hojnisz.

- Niestety nie mamy za dużo czasu na odpoczynek, bo od razu po świętach są Mistrzostwa Polski. Szkoda, bo bardzo cenię sobie świąteczny czas z rodziną, ale z drugiej strony sama sobie wybrałam takie życie – dodała.

Mistrzostwa Polski w Dusznikach-Zdroju planowane są na 28-30 grudnia. Kolejne zawody Pucharu Świata w Oberhofie od 10 stycznia.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kinga Zbylut

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz