Boe z dubletem, świetny pościg Fourcade'a

Johannes Thingnes Boe obronił pierwszą lokatę wywalczoną w sprincie i wygrał bieg pościgowy w Novym Meście. Świetny występ zanotował Martin Fourcade, który awansował na piąte miejsce. Łukasz Szczurek w trakcie biegu dwukrotnie wchodził do czołowej czterdziestki, ale ostatecznie punktów nie wywalczył.

Lider Pucharu Świata prowadził niemal od startu do mety. Pierwsze miejsce tracił na chwilę po trzecim strzelaniu, gdy ustąpił pola starszemu bratu. To właśnie bracia Boe i Aleksander Łoginow stoczyli ostateczna rozgrywkę o wygraną na ostatniej rundzie. Ze względu na niełatwe warunki na strzelnicy, wszyscy zaliczyli pudła. Najlepiej strzelał Tarjei Boe, który pomylił się dopiero podczas ostatniego strzelania. On też jednak odpadł z walki o wygraną jako pierwszy i do mety dotarł na trzecim miejscu.

Johannes Boe i Łoginow w sumie spudłowali czterokrotnie. Rosjanin w pewnym momencie spadł nawet na piąte miejsce, ale wrócił do ścisłego czoła wyścigu i do końca wywierał presję na Boe. Linię mety przeciął sześć sekund za Norwegiem.

Tuż za podium uplasowali się Simon Desthieux oraz Martin Fourcade. Zwłaszcza występ tego drugiego zasługuje na uznanie. Strzelał bezbłędnie, uzyskał najlepszy czas dnia odliczając wyniki sprintu i awansował z 43. miejsca na 5. lokatę. Jeszcze większym awansem może pochwalić się Sebastian Samuelsson. Junior ze Szwecji przesunął się 52. lokaty na 10. pozycję.

Awansować nie udało się Łukaszowi Szczurkowi. Polak dwukrotnie - po pierwszym i trzecim strzelaniu - wchodził do czołowej czterdziestki, ale trzy karne rundy na ostatnim strzelaniu spowodowały, że ostatecznie finiszował na 46. miejscu.

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU POŚCIGOWEGO
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade

 Polska | mężczyzna | Łukasz Szczurek