Świetny występ Kingi Zbylut! Monika Hojnisz z jednym punktem

Kinga Zbylut zajęła ósme miejsce w sprincie w Novym Meście. To życiowy wynik 23-latki! Wygrała Marte Olsbu, druga była wracająca do rywalizacji w Pucharze Świata Laura Dahlmeier.

Norweżka była notowana w czołówce niemal od początku biegu. Kluczowe w jej przypadku okazało się bezbłędne strzelanie - to właśnie dzięki niemu nadrobiła kilka bezcennych sekund nad Laurą Dahlmeier.

Niemka, która wracała do rywalizacji w Pucharze Świata, startowała z dalekim numerem. Wydawało się wówczas, że miejsca w czołówce są już rozdane. Dahlmeier zaprezentowała jednak wysoką formę - obejmowała prowadzenie na kolejnych punktach pomiarowych. Prowadziła także przed drugim strzelaniem, na którym za sprawą jednego pudła straciła szansę na podium. Ostatecznie zajęła drugie miejsce - w końcówce zdołała jeszcze wyprzedzić Paulinę Fialkovą.

Najlepszy występ w karierze zaliczyła Kinga Zbylut. Polka była bezbłędna na strzelnicy i nieźle pobiegła - pod tym względem była 27. w całej stawce. Przełożyło się to na ósme miejsce. W sobotnim biegu pościgowym wystartuje pół minuty za Olsbu.

Najsłabszy występ w sezonie zaliczyła z kolei Monika Hojnisz. Polka zaczęła przeciętnie - na punkcie pomiaru tuż przed pierwszym strzelaniem zajmowała miejsce w czwartej dziesiątce. Swojej pozycji nie poprawiła na strzelnicy - po obu próbach biegała jedną karną rundę. Rywalizację ukończyła na 40. miejscu. Na trasę biegu pościgowego ruszy nieco ponad półtorej minuty po Olsbu.

Pozostałe Polki nie zakwalifikowały się do biegu na dochodzenie. Kamila Żuk, która zaliczyła trzy karne rundy, została sklasyfikowana dopiero na 65. miejscu. Pod koniec stawki znalazła się Karolina Pitoń. Polka z pięcioma karnymi rundami zajęła dopiero 91. miejsce.

Zawiodły również czołowe zawodniczki Pucharu Świata. Dorothea Wierer z dwoma pudłami była dziewiąta. Kaisa Makarainen spudłowała w sumie aż pięć razy i uzyskała 58. czas dnia.