Fourcade dał lekcję rywalom, kolejne punkty Janika

Simon Fourcade pokazał młodszym i mniej doświadczonym rywalom, o co chodzi w biathlonie. Strzelał bezbłędnie, uzyskał jeden z czołowych czasów biegu i wygrał zawody na inaugurację Pucharu IBU w Obertilliach. W biegu na dystansie 20km kolejne punkty do klasyfikacji wywalczył Mateusz Janik.

Starszy z braci Fourcade przegrał wewnętrzną rywalizację o miejsce w składzie na Puchar Świata i od początku sezonu rywalizuje w Pucharze IBU. Początkowo startował ze zmiennym szczęściem. Dzisiaj nie miał jednak sobie równych. Prowadził od drugiego strzelania i na mecie uzyskał niemal minutę przewagi nad Sivertem Bakkenem. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Sergieja Boczarnikowa z Białorusi.

Niezły występ zanotował Mateusz Janik, który wywalczyła 13 pucharowych punktów za 28. miejsce. Polak szansę na wyższą pozycję stracił podczas strzelania w postawie stojąc. Odejmując trzy minuty kary za pudła, Janik mógł nawet otrzeć się o podium.

Gorzej poszło pozostałej dwójce naszych reprezentantów. Tomasz Jakieła bezbłędny był dopiero podczas ostatniego strzelania, Marcinowi Szwajnosowi ta sztuka nie udała się ani razu. Pierwszy z sześcioma minutami kary zajął 66. miejsce, drugi po siedmiu pudłach sklasyfikowany został na 80. pozycji.