Makarainen: Dostałam zastrzyku dodatkowej energii

Emocjonującym finiszem zakończył się w Hochfilzen bieg pościgowy pań. Czołówka pudłowała wielokrotnie i nieomal na ostatniej prostej rozstrzygała ostateczne rezultaty. Kaisa Makarainen jeszcze po ostatnim strzelaniu ostrożnie oceniała swoją pozycję.

Losy podium rozstrzygnęły się na ostatniej rundzie biegowej. Makarainen sama nie była pewna, czy ma jeszcze jakieś szanse na miejsce w pierwszej trójce. Wybiegając ze strzelnicy, spojrzała na ekran.

- Sprawdzałam czy jest jeszcze szansa na walkę o podium. Kiedy zobaczyłam, że jest w porządku, nadal jestem w grze, dostałam zastrzyku dodatkowej energii i starałam się gonić ile sił. Miałam dzisiaj trochę problemów na trasie, ale teraz to nie ma znaczenia – opowiedziała Finka podczas konferencji prasowej.  

We wszystkich indywidualnych startach w tym sezonie Paulina Fialkova zajmowała miejsca w pierwszej dziesiątce.

- Jestem w najlepszej formie w mojej dotychczasowej karierze. To jest jak sen - powiedziała.

Słowaczka przyznała, że jej forma to efekt ciężkiej pracy w lecie, przede wszystkim zmiany metod treningu strzeleckiego.

Gorszą niż do tej pory formę strzelecką zaprezentowała Dorothea Wierer.

- Nie byłam dziś tak aktywna, tak agresywna jak zwykle. Byłam trochę zmęczona. Po dwóch błędach w pierwszym strzelaniu musiałam walczyć samotnie. Nie było łatwo, ale taki jest biathlon – powiedziała Włoszka.

Zawodniczka podkreśliła, że w przeciwieństwie do zeszłego sezonu, w tym roku, jak do tej pory, omijają ją choroby i inne problemy zdrowotne.

- W tym roku mam dużo szczęścia. Dobrze też sypiam, bo normalnie zasypiałam o 2 lub 3 w nocy, a to nie sprzyja regeneracji - dodała.

Wierer zapowiedziała też, że nie zamierza odpuścić startu w sztafecie. Uważa, że są z koleżankami jedną drużyną i muszą walczyć razem.

Ostatnią konkurencją Pucharu Świata w Hochfilzen w wykonaniu pań będzie własnie sztafeta. Początek w niedzielę o 11.15.

Powiązane osoby

 Włochy | kobieta | Dorothea Wierer

 Finlandia | kobieta | Kaisa Makarainen