Mistrz powrócił, Fourcade perfekcyjny w pościgu

Martin Fourcade był bezbłędny i wygrał bieg pościgowy w Hochfilzen. Francuz wykorzystał potknięcie Johannesa Boe, który biegał aż sześć karnych rund. Znów blisko punktowanego miejsca był Łukasz Szczurek.

Kluczowe dla losów wyścigu okazało się drugie strzelanie. Fourcade był na nim bezbłędny, podczas gdy Boe spudłował aż trzykrotnie. Francuz utrzymał dyspozycję strzelecką do samego końca i wygrał, a Norweg w stójce dołożył kolejne trzy pudła i spadł na dziewiątą lokatę.

Ciekawie wyglądała walka o drugie miejsce. Po ostatnim strzelaniu na tej pozycji plasował się Vetle Sjastad Christiansen, ale tuż za nim wybiegał Arnd Peiffer. Niemiec, który ze względów osobistych w Pokljuce myślami był zupełnie gdzie indziej (poród dziecka), tym razem mógł się skupić już tylko na biathlonie. Ograł Norwega i wywalczył pierwsze podium w sezonie.

Autorem największego awansu do pierwszej dziesiątki był Simon Schempp, który startując jako 25. dostarł do mety na 8. pozycji. W drugą stronę udali się Benedikt Doll i Antonin Guigonnat, a więc odpowiednio trzeci i czwarty zawodnik sprintu. Obaj osunęli się do drugiej dziesiątki.

Do półmetka wszystko układało się po myśli Łukasza Szczurka. Polak w postawie leżąc nie popełnił błędu i na trzecie strzelanie wbiegał na 31. miejscu. Strzelając z pierwszego stanowiska spudłował jednak dwukrotnie. Nie pozbawiło go to jednak szans na punkty, bo plasował się wtedy na 42. pozycji. Niestety kolejne dwie karne rundy oznaczały, że na pierwszy punktowany występ od 2011 roku musi poczekać co najmniej jeszcze kilka dni. Na metę wbiegł jako 44., a więc na takiej samej pozycji, jaką zajął w sprincie.

Drugi z Polaków, Andrzej Nędza-Kubiniec, sklasyfikowany został na 54. pozycji. Podobnie jak Szczurek spudłował cztery razy.