Rewelacyjna Monika Hojnisz! Polka walczyła o zwycięstwo w biegu pościgowym!

Monika Hojnisz niemal do ostatnich metrów walczyła o zwycięstwo w biegu pościgowym w Hochfilzen. Ostatecznie finiszowała jako czwarta. Wygrała Kaisa Makarainen.

Hojnisz ruszyła na trasę jako piąta - blisko pół minuty po zwycięskiej w sprincie Dorothei Wierer. Na pierwszym odcinku biegowym Polka nieco straciła do czuba wyścigu, ale po pierwszym strzelaniu sytuacja na trasie się spłaszczyła. Prowadzenie objęła Jekaterina Jurłowa-Percht, która nieznacznie wyprzedzała Kaisę Makarainen. Hojnisz, która była bezbłędna, wybiegła ze strzelnicy na szóstym miejscu. Do Rosjanki traciła nieco ponad szesnaście sekund. Kilka sekund za naszą zawodniczką biegła Wierer, która miała za sobą dwie karne rundy.

Na kolejnej pętli Hojnisz straciła miejsce na rzecz Wierer, ale różnice wciąż były bardzo małe. Na tyle, że Polka po kolejnym bezbłędnym strzelaniu przeskoczyła na czwarte miejsce. Przed sobą miała tylko Makarainen, Paulinę Fialkovą i Wierer.

Przed trzecim strzelaniem Hojnisz zajmowała piąte miejsce - na trasie wyprzedziłą ją jeszcze Anastazja Kuźmina. Wizyta na stadionie znacząco zmieniła sytuację w czołówce. Mimo jednej karnej rundy prowadzenie objęła Fialkova, która o trochę ponad pięć sekund wyprzedzała wciąż bezbłędną Monikę Hojnisz. Za Polką biegły wielkie faworytki - Makarainen, Wierer, Kuźmina.

Na dystansie Hojnisz kolejny raz straciła dwie pozycje, ale wciąż trzymała się blisko rywalek. Przed ostatnim strzelaniem do prowadzącej Fialkovej traciła tylko jedenaście sekund. Z nawiązką odrobiłe ja na strzelnicy. Liderka naszej kadry znów była bezbłędna, a jej rywalki pudłowały! Fialkova, Makarainen, Wierer i Kuźmina biegały po jednej karnej rundzie. Polka miała nad nimi ponad dziesięć sekund przewagi.

Do mety Polka biegła samotnie, wściekle goniona przez szybkie Makarainen, Wierer i Fialkovą. Na 800 metrów przed metą Hojnisz wciąż była pierwsza, ale jej przewaga nad rywalkami była symboliczna. Makarainen wyprzedziła ją niedługo później - to ona jako pierwsza przecięła linię mety. 

Hojnisz szanse na podium straciła na ostatnim podbiegu, gdy odskoczyły jej Fialkova i Wierer. Na metę wbiegła jako czwarta - po kolejnym znakomitym starcie w tym sezonie.

Blisko pucharowych punktów była Kamila Żuk, która ukończyła rywalizację na 41. miejscu. Podwójna mistrzyni świata juniorek szansę na lepszy występ straciła na strzelnicy - spudłowała aż cztery razy. Po raz kolejny pokazała jednak, że forma biegowa rośnie, a pierwsze punkty PŚ pozostają już kwestią czasu.

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU POŚCIGOWEGO
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz

 Finlandia | kobieta | Kaisa Makarainen