Rosyjski dzień w Ridnaun, pech Janika

W drugiej czwartkowej konkurencji rozgrywanej w ramach Pucharu IBU w Ridnaun ponownie triumfowali Rosjanie. Sztafeta mieszana w składzie Irina Kazakiewicz, Swietłana Mironowa, Jurij Szopin, Anton Babikow okazała się lepsza od drużyn ze Szwecji i Norwegii. Polacy nie ukończyli rywalizacji.

Początek rywalizacji należał do Karoline Knotten. Norweżka strzelała bezbłędnie i wygrała pierwszą zmianę z przewagą 10 sekund nad Johanną Skottheim ze Szwecji. Drugi odcinek to popis Elisabeth Hoegberg, która nie tylko objęła prowadzenie, ale wręcz zdemolowała rywalki w biegu. Na półmetku Szwecja prowadziła z przewagą 44 sekund nad Rosją. Norwegia za sprawą słabego występu Eline Grue spadły na trzecie miejsce ze stratą niemal dwóch minut.

Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się na ostatniej zmianie. Anton Babikow okazał znacznie szybszy od Simona Hallstroema i to Rosja zameldowała się na mecie jako pierwsza. Drużyna szwedzka straciła dziewięć sekund, a trzeci Norwegowie niecałą minutę.

Polska sztafeta niestety nie ukończyła rywalizacji. Startujący na trzeciej zmianie Mateusz Janik upadł na tyle nieszczęśliwie, że uszkodził karabin i nie był w stanie zaliczyć strzelania. Na półmetku Biało-Czerwoni po występach Anny Mąki (dwa dobierania, ósmy czas zmiany) oraz Magdaleny Gwizdoń (karna runda, szesnasty czas zmiany) plasowali się na dwunastej pozycji.

Piątek będzie w Ridnaun dniem przerwy. W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną sprinty i biegi pościgowe.

WYNIKI