Hojnisz znów świetna! Sprint w Hochfilzen dla Wierer

Piąte miejsce Moniki Hojnisz w Hochfilzen! Polka w sprincie potwierdziła przynależność do ścisłej światowej czołówki. W niej rządzą niepodzielnie Dorothea Wierer i Kaisa Makarainen. Dzisiaj minimalnie lepsza była Włoszka.

Polka zaczęła spokojnie - na pierwszej rundzie pod względem czystego czasu biegu plasowała się w czwartej dziesiątce. Do szerokiej czołówki dostała się jednak dzięki bezbłędnemu strzelaniu, które dało jej trzynaste miejsce.

Hojnisz najszybciej pobiegła na drugiej rundzie. Szybszy bieg w połączeniu z kolejnym czystym strzelaniem pozwolił jej po cichu marzyć o miejscu na podium. Gdy ukończyła swój start, lepsza od niej była tylko Kaisa Makarainen. Co prawda doświadczona Finka raz spudłowała, ale pod względem czasu biegu nie miała sobie równych. Drugą pod tym względem Tiril Eckhoff wyprzedziła o ponad 20 sekund!

Trzecią najlepszą biegaczką dnia okazała się Dorothea Wierer. Włoszka tradycyjnie bardzo szybko strzelała - na strzelnicy spędziła zdecydowanie najmniej czasu ze wszystkich zawodniczek. I właśnie to przesądziło, że ostatecznie zrzuciła Makarainen z pierwszego miejsca. Finkę wyprzedziła zaledwie o 0,6 s!

W tym momencie Hojnisz była trzecia. Później wyprzedziły ją jeszcze Jekaterina Jurłowa-Percht i Lisa Vittozzi. Ostatecznie reprezentantka Polski została sklasyfikowana na piątym miejscu. Taką lokatę utrzymuje również w klasyfikacji generalnej, w której na czołowych lokatach po dzisiejszym biegu nie zaszły żadne zmiany.

Do biegu pościgowego zakwalifikowała się jeszcze jedna Polka. Kamila Żuk była bardzo szybka na trasie (siedemnasty rezultat), ale znów miała problemy na strzelnicy. W pierwszej próbie spudłowała raz, w drugiej - trzy. Na mecie zanotowała 48. czas. 

Blisko awansu do biegu na dochodzenie była Kinga Zbylut, która po pierwszym strzelaniu była notowana w drugiej dziesiątce. Szansy na miejsce w sześćdziesiątce pozbawiły ją dwa pudła w "stójce", przez które zajęła dopiero 61. miejsce. Czwarta z Polek, Karolina Pitoń z czterema karnymi rundami, była 85.

WYNIKI
KLASYFIKACJA SPRINTU
KLASYFIKACJA GENERALNA

fot. Szymon Sikora

Powiązane osoby

 Włochy | kobieta | Dorothea Wierer