Walka na trzech frontach

Podczas zbliżającego się weekendu reprezentantów Polski czeka rywalizacja aż na trzech frontach. Od czwartku do niedzieli trwać bowiem będą Puchar Świata w Hochfilzen oraz Puchar IBU w Ridnuan. Na sobotę zaplanowano z kolei pierwsze w sezonie zawody Pucharu IBU Juniorów, które odbędą się w Lenzerheide.

Na pierwszy plan wysuwają się oczywiście zawody w Hochfilzen. Drugi tegoroczny Puchar Świata obserwować będziemy przede wszystkim pod kątem Moniki Hojnisz, która po startach w Pokljuce plasuje się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. O pierwsze punkty w sezonie powalczą Kinga Zbylut, Karolina Pitoń oraz Kamila Żuk. Oprócz tradycyjnego sprintu, w programie zawodów jest również bieg pościgowy i sztafeta.

W Hochfilzen nie będziemy oglądać Magdaleny Gwizdoń, która w tym czasie wystartuje w Ridnaun. W Pucharze IBU wystartują również Anna Mąka, Kamila Cichoń, Tomasz Jakieła, Mateusz Janik oraz Marcin Szwajnos. We Włoszech naszych reprezentantów czekają starty w supermikście, sztafecie mieszanej, sprincie oraz biegu pościgowym.

Spośród zawodników startujących w Ridnaun trener Adam Kołodziejczyk wybierze jednego, który uzupełni skład męskiej sztafety na zawody PŚ w Hochfilzen. Pozostałe trzy miejsca należą do Grzegorza Guzika, Andrzeja Nędzy-Kubińca oraz Łukasza Szczurka, którzy będą nas reprezentować również indywidualnie.

Najliczniejszą grupę stanowią podopieczni Tomasza Sikory z kadry młodzieżowej. Juniorzy sezon zaczną w sobotę w Lenzerheide, gdzie wezmą udział w biegu indywidualnym, a nazajutrz w sprincie. W sumie na starcie stanie aż dwanaścioro reprezentantów Polski: Paulina Pawliczek, Karolina Janko, Patrycja Stanek, Daria Gembicka, Joanna Jakieła, Magda Piczura, Natalia Tomaszewska, Przemysław Pancerz, Wojciech Filip, Wojciech Janik, Michał Neumann, Wojciech Skorusa.

Powiązane newsy

28.02.2021 | Chorzowiania skradli show

27.02.2021 | Polacy szybcy, ale niecelni

27.02.2021 | Dublety Galicy i Jaskólskiej

27.02.2021 | Pierwsze złoto dla Francji

26.02.2021 | W sobotę początek MŚJ