Czwartkowy maraton

W czwartek w Pokljuce czekają nas dwie konkurencje. Jako pierwsi na trasie biegu na 20km pojawią się panowie, którzy będą nadrabiać zaległości ze środy. Po południu do rywalizacji zgodnie z planem przystąpią panie. Łącznie śledzić będziemy występy siedmiorga reprezentantów Polski.

Mgła uniemożliwiła rozegranie biegu indywidualnego mężczyzn w środę. Organizatorzy postanowili przenieść go na czwartkowe przedpołudnie. Ze zmiany skorzystał Arnd Peiffer. Niemiec początkowo nie planował startu w biegu na 20km i nie było go na pierwszej liście startowej. Nowy termin rozpoczęcia biegu spowodował, że listę należało sporządzić jeszcze raz i mistrz olimpijski postanowił się do niej "dopisać". 

Polacy nie zmienili grup startowych i wylosowali podobne numery do tych, które los przydzielił im podczas pierwszego podejścia do rozegrania tej konkurencji. Grzegorz Guzik wystartuje z numerem 37, Łukasz Szczurek z 50, a Andrzej Nędza-Kubiniec ze 109. Łącznie na liście znalazło się 111 zawodników.

Kobiet jest nieco mniej, bo 102, w tym 4 Polki. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami trenerka Nadia Biełowa zdecydowała się wystawić Magdalenę Gwizdoń (numer 31), Monikę Hojnisz (47), Kingę Zbylut (66) i Kamilę Żuk (90). Ta ostatnia w niedzielę zgłosiła niedyspozycję i nie wystartowała w biegu sztafetowym. Dolegliwości nie były jednak na tyle poważne by uniemożliwić jej występ indywidualny.

Na liście startowej znalazły się wszystkie czołowe biathlonistki świata za wyjątkiem Laury Dahlmeier i Tiril Eckhoff. Niemka po kłopotoach zdrowotnych ma wznowić starty dopiero w styczniu, druga zmaga się z przeziębieniem i zobaczymy ją prawdopodobnie w sprincie.

Aktualna mistrzynią olimpijską w biegu indywidualnym jest Anastazja Kuźmina. Zwycięstwami pucharowymi w ubiegłym sezonie podzieliły się Nadieżda Skardino i Dorothea Wierer. Małą kryształową kulę za bieg na 15km wywalczyła jednak Białorusinka.

Początek biegu mężczyzn o 10:15, panie rozpoczną rywalizację cztery godziny później.

LISTA STARTOWA BIEGU INDYWIDUALNEGO MĘŻCZYZN
LISTA STARTOWA BIEGU INDYWIDUALNEGO KOBIET