Wygrana Rosjanki na koniec rywalizacji w Idre

Swietłana Mironowa po ataku z siódmego miejsca po sprincie wygrała bieg pościgowy w Idre. To była ostatnia konkurencja Puchru IBU rozgrywanego w tej miejscowości.

Rosjanka wykorzystała niemoc zawodniczek, które wczoraj stały na podium biegu sprinterskiego. Elisabeth Hoegberg dokonała rzeczy wielkiej, bo startując jako pierwsza z kilkudziesięciosekundową przewagą nad rywalkami nie zdołała obronić miejsca w pierwszej trójce. Szwedka spudłowałą aż osiem razy i do mety dotarła na czwartej lokacie.

Na pocieszenie dla szwedzkich kibiców obudziła się Ingela Andersson, która z trzema karnymi rundami awansowała z trzynastej lokaty aż na drugie miejsce. Szwedka nie dała rady dogonić Mironowej, która utrzymała 17 sekund przewagi. Dla Rosjanki jest to druga wygrana na poziomie Pucharu IBU w karierze. W klasyfikacj generalnej po pierwszym weekendzie góra jest jednak Andersson, która ma nad nią trzy punkty przewagi. Na trzecim miejscu z takim samym dorobkiem punktowy co Mironowa jest Anastazja Morozowa, która w dzisiejszym biegu pościgowym również finiszowała jako trzecia.

W zawodach udziału nie wzięła Nadine Horchler, która zajęła drugie miejsce we wczorajszym sprincie. Niemka została w trybie pilnym ściągnięta do Pokljuki.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Swietłana Mironowa