Szwedzki dublet w Idre

Gospodarze zawodów w Idre mogą się cieszyć z formy swoich biathlonistek. Czwartkowy sprint wygrała Ingela Andersson, dzisiaj najlepsza była Elisabeth Hoegberg.

Hoegberg jest najstarszą zawodniczką w kadrze Szwecji. 33-latka na początku swej przygody z biathlonem nie miała łatwo, bo o miejsce w składzie rywalizowała m. in. z Anną Carin Olofsson-Zidek, Heleną Jonsson-Ekholm czy Anna Marią Nilsson. Teraz nie ma jednak wcale łatwiej, bo z pierwszej reprezentacji wypchnęły ją młodsze zawodniczki, które na igrzyskach w Pjongczang sięgnęły po srebro w sztafecie. Hoegberg zdecydowała się jednak podjąć rękawicę i powalczyć o swoją pozycję. 

Pierwsz start w Idre jej nie wyszedł. Zarobiła jedynie skromne trzy punkciki do klasyfikacji generalnej za 38. miejsce. Po dniu przerwy pokazała jednak swój prawdziwy potencjał. Spudłowała co prawda raz, ale z najlepszym czasem biegu w 80-osobowej stawce wygrała z olbrzymią przewagą nad kolejnymi rywalkami. Nadine Horchler również z jedną karną rundą na koncie straciła do niej aż 46 sekund. Niemka dobrym biegiem w końcówce wepchnęła się przed Nadieżdę Biełkinę. Strzelająca bezbłędnie Ukrainka wygrała z kolei o zaledwie dwie sekundy z Anastazją Morozową z Rosji.

Ingela Andersson tym razem zajęła tylko trzynaste miejsce i straciła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na czoło wyszła Morozowa, która po dwóch biegach ma trzy punkty przewagi nad Szwedką. W niedzielę rozegrany zostanie bieg pościgowy, który przesądzi o tym kto wyjedzie z Idre w fotelu lidera.

Reprezentanci Polski w pierwszych zawodach Pucharu IBU nie startują.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Szwecja | kobieta | Elisabeth Hoegberg