Drugi dzień testów w Lenzerheide, Hojnisz piąta

Polki kończą powoli zgrupowanie w Lenzerheide. W drugim dniu zawodów testowych, w którym naszym biathlonistkom przyszło rywalizować m. in. z Francuzkami, Szwajcarkami i Słowaczkami, ponownie najlepsza polskiej reprezentacji okazała się Monika Hojnisz.

Zawodniczki ponownie rywalizowały na dystansie 8km z dwoma strzelaniami, a za każde pudło do czasu biegu doliczane miały 25 sekund. W porównaniu z czwartkowym biegiem na starcie zabrakło Ukrainek.

Z Polek kolejny raz najlepiej zaprezentowała się Monika Hojnisz, która spudłowała tylko raz i ze stratą 39 sekund sklasyfikowana została na piątym miejscu. Jeden niecelny strzał oddała również Kinga Zbylut, co przy jej dzisiejszej postawie na trasie dało efekt ósmej lokaty z niemal minutową stratą do zwyciężczyni. Pozostałe dwie Polki uplasowały się w drugiej dziesiątce. Kamila Żuk po trzech pudłach zajęła trzynaste miejsce, a Karolina Pitoń z jedną karą była czternasta.

Wygrała Enora Latulliere, która o siedem sekund pokonała Celię Aymonier. Za Francuzkami, a przed Moniką Hojnisz zmieściły się jeszcze obie siostry Fialkove. Miejsce na podium dzisiejszej rywalizacji zajęła Paulina. Anais Bescond, która wygrała wczorajsza próbę, dzisiaj musiała zadowolić się jedynie dziesiątym miejscem. Z powodów zdrowotnych ze startu w zawodach zrezygnowała Justine Braisaz.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz