Hojnisz dziesiąta w sprawdzianie

Polskie biathlonistki mają za sobą start w pierwszym sprawdzianie formy. Wraz z innymi zawodniczkami przebywającymi na zgrupowaniu w Lenzerheide wystartowały w biegu na dystansie 8km. Najlepszy wynik z Polek zanotowała Monika Hojnisz.

Oprócz naszych zawodniczek w zawodach udział wzięły Francuzki, Szwajcarki, Ukrainki, siostry Fialkove ze Słowacji oraz Baiba Bendika z Łotwy. Dla wielu z nich zawody były szansą do uzyskania kwalifikacji do składu na Puchar Świata w Pokljuce. Polkom ten element dodatkowej rywalizacji odchodził, bo już wcześniej trenerka Nadia Biełowa zapowiedziała, że do Słowenii pojada wszystkie cztery jej podopieczne dodatkowo wzmocnione jeszcze Magdaleną Gwizdoń.

Rywalizowano na dystansie 8km, za każde pudło do czasu biegu doliczano 25 sekund kary. Jak Polki wypadły na tle rywalek? Biegowo dobrze lub nawet bardzo dobrze, gorzej ze strzelaniem. To właśnie z powodu pudeł biathlonistek z Polski próżno szukać na samej górze tabeli z wynikami. Monika Hojnisz i Kinga Zbyluta z dwoma pudłami zajęły dziesiąte i jedenaste miejsce. Tuż za nimi uplasowała się Kamila Żuk, która spudłowała trzykrotnie. Mistrzyni świata juniorek zanotowała najlepszy czas biegu w całej stawce! Gorzej poszło Karolinie Pitoń, którą sklasyfikowano na 21. pozycji.

Wygrała Anais Bescond, która na strzelnicy nie zanotowała żadnych błędów. O niemal pół minuty pokonała równie bezbłędną Ołenę Pidhruszną. Trzecie miejsce z jedną karą na koncie wywalczyła Celia Aymonier, która tym samym przybliżyła się do startu w Pokljuce.

W rywalizacji mężczyzn - już bez udziału przebywających w Obertilliach Polaków - zwyciężył Mario Dolder ze Szwajcarii przed Fabienem Claude'm z Francji. Simon Fourcade był dopiero czwarty i jego start w zawodach Pucharu Świata jest zagrożony.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz