Samuelsson ambasadorem kandydatury Sztokholmu

Wciąż jeszcze nie wiadomo gdzie odbędą się igrzyska olimpijskie w 2026 roku. Jednym z kandydatów jest Sztokholm. Ambasadorem tego przedsięwzięcia został Sebastian Samuelsson.

21-latek był jedną z rewelacji tegorocznych igrzysk w Pjongczang, gdzie wywalczył dwa medale: złoto w sztafecie oraz srebro w biegu pościgowym. Teraz znalazł się na liście ambasadorów, którzy złożą wniosek o prawo do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku.

- Możliwość startu na igrzyskach to jedna z piękniejszych rzeczy da sportowca. Niewielu ma jednak szansę wystartować we własnym kraju. Widzę same pozytywy dla wyboru Sztokholmu na gospodarza igrzysk w 2026 roku - powiedział Samuelsson.

Samuelsson nie jest jedynym biathlonowym akcentem pośród ambasadorów kandydatury. Na liście liczącej 22 nazwiska znalazła się również Magdalena Forsberg, która do dzisiaj uchodzi za najwybitniejszą biathlonistkę w historii.

Oprócz Sztokholmu na polu bitwy o organizację igrzysk został jeszcze Mediolan. Na dniach z kandydowania zrezygnowało Calgary. Wcześniej z wyścigu wycofały się Erzerum, Sapporo, Graz i Sion. Wybór dokonany zostanie w czerwcu 2019 roku.

fot. Wikipedia

Powiązane osoby

 Szwecja | mężczyzna | Sebastian Samuelsson