Anton Szypulin bardzo długo wahał się czy kontynuować karierę. Gdy szala ostatecznie przeważyła na „tak”, czasu do rozpoczęcia sezonu było już za mało, aby przygotować odpowiednią formę na pierwsze zawody. Z tego powodu Rosjanina zobaczymy w Pucharze Świata dopiero w styczniu.

31-latek jako trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata za ubiegły sezon otrzymał od rodzimego związku miejsce w składzie bez konieczności udziału w kwalifikacjach. Najlepszy rosyjski biathlonista z możliwości tej nie skorzystał. Zamiast brać udział w zawodach, będzie się skupiał na wypracowaniu zadowalającej go formy.

- Kończę właśnie zgrupowanie w Finlandii, następnie planuję mały odpoczynek i ruszam na kolejny obóz. Gdy moi koledzy będą startować w zawodach, ja wciąż będę trenował. Jeśli będę się czuł na siłach to nie wykluczam, że może wystartuję w Pucharze IBU w Obertilliach – powiedział Anton Szypulin.

Odpuszczenie trzech pierwszych zawodów oznacza, że Szypulin w nadchodzącym sezonie skupi się wyłącznie na Mistrzostwach Świata w Ostersund. Czas będzie działał na korzyść Rosjanina, bo te zaplanowano dopiero na marzec.

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Anton Szypulin