Rosjanie odsłonili karty, bez Szypulina w Pokljuce

W sobotę rozegrano drugi etap kwalifikacji do składu na zawody Pucharu Świata w Pokljuce. Rywalizację wygrali Dmitrij Małyszko oraz Irina Starych. Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje, że inaugurację sezonu odpuści Anton Szypulin.

Trzeci zawodnik ubiegłorocznej klasyfikacji Pucharu Świata miał zapewnione miejsce w składzie na zawody w Pokljuce. Szypulin, który dopiero niedawno podjął decyzję o kontynuowaniu kariery, ma jednak na tyle dużo zaległości, że postanowił zrezygnować ze startu nie tylko w Pokljuce, ale również w Hochfilzen oraz w Novym Meście. 31-latek ma spróbować swoich sił w jednym z Pucharów IBU oraz w zawodach krajowych w Iżewsku, które będą bezpośrednią kwalifikacją do styczniowych Pucharów Świata.

Pod nieobecność Szypulina liderem kadry wydaje się być Dmitrij Małyszko, który podczas kwalifikacji w Kontiolahti wygrał oba biegi. W sobotę znów wyraźnie, bo o 43 sekundy pokonał Matwieja Elisjejewa. Trzeci był Alexander Łoginow. Wszyscy trzej zakwalifikowali się do składu na zawody w Pokljuce. Oprócz nich w Słowenii wystartują jeszcze Jewgienij Garaniczew, Aleksiej Slepow oraz Eduard Latypow. Wielcy nieobecni? Oprócz Szypulina są to Anton Babikow, Maksim Cwietkow oraz Aleksiej Wołkow, którzy zaprezentowali słabą formę.

Wśród kobiet najlepsza okazała się... Kaisa Makarainen. Finka również chciała sprawdzić formę podczas szybszego treningu i mimo dwóch karnych rund pokonała Irinę Starych o siedem sekund. Na podium wewnętrznego sprawdzianu kadry rosyjskiej znalazły się jeszcze Kristina Ilczenko i objawienie tych zawodów Margarita Wasiljewa. Na starcie tym razem nie stanęła zwyciężczyni czwartkowej odsłony kwalifikacji, a więc Jekaterina Jurłowa-Percht, ale trenerzy oczywiście i tak nominowali ją do składu na zawody w Pokljuce. Ekipę na inauguracje PŚ uzupełniają Jewgienia Pawłowa, Waleria Wasniecowa oraz prezentująca się słabo Uliana Kajszewa.

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Dmitrij Małyszko

 Rosja | kobieta | Irina Starych