Kiedy wróci Dahlmeier?

Najgorętszym tematem biathlonowym za naszą zachodnią granicą jest kwestia powrotu do rywalizacji Laury Dahlmeier. Wydawało się, że Niemka po miesięcznej przerwie w treningach rozpocznie sezon dopiero w styczniu. Okazuje się, że niekoniecznie...

Kristian Mehringer, który od tego sezonu jest jednym z nowych trenerów niemieckich biathlonistek zasugerował, że swój pierwszy start w nowym sezonie Dahlmeier może zaliczyć jeszcze w grudniu.

Jej udział w którymś z grudniowych Pucharów Świata nie jest wykluczony. Laura jest otwarta na taką możliwość. Chcemy się tylko upewnić, że jest wystarczająco przygotowana do tego by podjąć rękawicę. Innymi słowy, nie interesuje nas to aby zajmowała 48. miejsca - powiedział Mehringer.

Póki co Dahlmeier, która wznowiła treningi zaledwie tydzień temu, przygotowuje się indywidualnie i nie uczestniczy w zgrupowaniu kadry w Sjusjoen. Miesięczna przerwa w przygotowaniach była wypadkową kłopotów zdrowotnych, jakie zaczęły nękać ją latem. Wzystko zaczęło się od lipcowego upadku podczas zajęć na rowerze. Dahlmeier obiła sobie wówczas boleśnie udo. Wkrótce potem Niemka zmuszona była zawiesić treningi ze względu na zabieg usunięcia zębów mądrości, krótko po tym przydarzyła jej się infekcja. Wszystko to spowodowało, że liderka niemieckiej kadry na wrześniowym zgrupowaniu w Austrii nie była w stanie odbyć wszystkich jednostek treningowych zgodnie z wcześniej ustalonym planem. Lekarze orzekli, że najlepiej zrobi jej przerwa w treningach.

W minionych latach Niemka również bardzo często boorykała się z problemami zdrowotnymi w okresie przygotowawczym, zdarzało jej się odpuszczać pierwsze zawody Pucharu Świata, ale na docelową imprezę zawsze była przygotowana należycie.

Dahlmeier podczas tegorocznych igrzysk w Pjongczang wygrała sprint i bieg pościgowy, a w biegu indywidualnym była trzecia. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajęła czwarte miejsce. W trakcie sezonu wiele pisało się o prawdopodobnym zakończeniu kariery przez Dahlmeier. Teraz wiemy, że Niemka planuje starty jeszcze przez dwa lata.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier