Dahlmeier wznowiła treningi

Laura Dahlmeier wznowiła treningi. Niemka w październiku dostała zalecenie od lekarzy, aby przerwać przygotowania do nowego sezonu. Nie wiadomo jeszcze kiedy mistrzyni olimpijska z Pjongczang rozpocznie starty, nie będzie jej jednak na najbliższym zgrupowaniu kadry w Sjusjoen.

Przerwa w treningach była wypadkową kłopotów zdrowotnych, jakie zaczęły nękać ją latem. Wzystko zaczęło się od lipcowego upadku podczas zajęć na rowerze. Dahlmeier obiła sobie wówczas boleśnie udo. Wkrótce potem Niemka zmuszona była zawiesić treningi ze względu na zabieg usunięcia zębów mądrości, krótko po tym przydarzyła jej się infekcja. Wszystko to spowodowało, że liderka niemieckiej kadry na wrześniowym zgrupowaniu w Austrii nie była w stanie odbyć wszystkich jednostek treningowych zgodnie z wcześniej ustalonym planem. Lekarze orzekli, że najlepiej zrobi jej przerwa w treningach.

Ta trwała niemal miesiąc. Począwszy od tego tygodnia Dahlmeier pod okiem lekarzy rozpoczęła lekkie treningi, które mają ją przygotować do większych obciążeń. Niemka opublikowała w mediach społecznościowych video z treningiem na bieżni. 

W minionych latach Niemka również bardzo często boorykała się z problemami zdrowotnymi w okresie przygotowawczym, zdarzało jej się odpuszczać pierwsze zawody Pucharu Świata, ale na docelową imprezę zawsze była przygotowana należycie.

Dahlmeier podczas tegorocznych igrzysk w Pjongczang wygrała sprint i bieg pościgowy, a w biegu indywidualnym była trzecia. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajęła czwarte miejsce. W trakcie sezonu wiele pisało się o prawdopodobnym zakończeniu kariery przez Dahlmeier. Teraz wiemy, że Niemka planuje starty jeszcze przez dwa lata.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier