Christiansen pewniakiem na Pokljukę

Vetle Sjastad Christiansen może być już pewny miejsca w składzie na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Pokljuce. Wszystko dzięki zmianom regulaminowym, które podjęto podczas wrześniowego Kongresu IBU w Porecu.

Delegaci z 50 krajów zdecydowali, że zwycięzcy klasyfiikacji generalnych Pucharu IBU otrzymają prawo startu w pierwszych zawodach Pucharu Świata w kolejnym sezonie poza pulą przewidzianą dla jego reprezentacji. Oznacza to, że w Pokljuce na starcie biegu indywidualnego oraz sprintu zobaczymy aż siedmiu Norwegów. Jednym z nich będzie Vetle Sjastad Christiansen, który w ubiegłorocznym sezonie Pucharu IBU zgromadził najwięcej punktów.

- Pozostałą szóstkę ustalimy na podstawie wyników zawodów otwarcia sezonu w Sjusjoen. Christiansen ma miejsce w składzie na zawody w Pokljuce, ale gdyby nie ta dzika karta to i tak pewnie by się w nim znalazł. To oznacza, że szansę występu w Pucharze Świata otrzyma pewnie ktoś, kto nie miał do tej pory takiej okazji - powiedział Per Arne Botnan, jeden z trenerów norweskiej kadry.

W składzie Norwegów i tak zrobiło się nieco luźniej. Karierę po ubiegłym sezonie zakończyli bowiem Ole Einar Bjoerndalen i Emil Hegle Svendsen.

Podobna sytuacja, co w męskiej kadrze Norwegów ma miejsce wśród Niemek. Puchar IBU kobiet w minionym sezonie wygrała bowiem Karolin Horchler. Ona również otrzyma prawo startu w Pokljuce poza kwotą reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów.

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Vetle Sjastad Christiansen