Dahlmeier z kolejną przerwą w treningach

To nie było dobre lato dla Laury Dahlmeier, która kilkukrotnie zmagała się z problemami zdrowotnymi. Podczas niedawnego zgrupowania kadry niemieckiej w Hochfilzen dwukrotna mistrzyni olimpijska z Pjongczang nie była w stanie ukończyć wszystkich treningów. Lekarz zalecił jej odpoczynek.

Wzystko zaczęło się od lipcowego upadku podczas zajęć na rowerze. Dahlmeier obiła sobie wówczas boleśnie udo. Wkrótce potem Niemka zmuszona była zawiesić treningi ze względu na zabieg usunięcia zębów mądrości. Następnie przydarzyła jej się infekcja. Wszystko to spowodowało, że liderka niemieckiej kadry na ostatnim obozie w Austrii nie była w stanie odbyć wszystkich jednostek treningowych zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

- Różne problemy zdrowotne z ostatnich miesięcy spowodowały, że system odpornościowy Laury jest obecnie dość osłabiony. Dlatego zdecydowaliśmy wspólnie, że zrobi sobie przerwę, aby całkowicie zregenerować siły - powiedział lekarz niemieckiego zespołu Klaus-Juergen Marquardt.

Nie wiadomo jak długo potrwa przerwa od treningów. W minionych latach Niemka również bardzo często boorykała się z problemami zdrowotnymi w okresie przygotowawczym, zdarzało jej się odpuszczać pierwsze zawody Pucharu Świata, ale na docelową imprezę zawsze była przygotowana należycie.

- Nie ma sensu narzekać. Żadna z poszczególnych przeszkód, jakie napotkałam w trakcie przygotowań, nie była przesadnie poważna. Kiedy jednak myślałam, że jestem już na prostej, pojawiała się kolejna infekcja lub inny problem zdrowotny. Ostatnie tygodnie nie były dla mnie łatwe. Zdaję sobie sprawę, że rzerwa ww treningach w takim momencie nie jest czymś optymalnym, ale jestem pewna, że uda mi się nadrobić treningi, kiedy znów będę w pełni odporna. Muszę słuchać mojego ciała - powiedziała Dahlmeier.

Niemka podczas tegorocznych igrzysk w Pjongczang wygrała sprint i bieg pościgowy, a w biegu indywidualnym była trzecia. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajęła czwarte miejsce. W trakcie sezonu wiele pisało się o prawdopodobnym zakończeniu kariery przez Dahlmeier. Teraz wiemy, że Niemka planuje starty jeszcze przez dwa lata.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Laura Dahlmeier