Gwizdoń i Szczurek najlepsi pierwszego dnia mistrzostw

W Dusznikach-Zdroju rozpoczęły się mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Złote medale w biegach indywidualnych wywalczyli Magdalena Gwizdoń i Łukasz Szczurek.

W stawce rywalizacji seniorek znalazło się szesnaście zawodniczek. Najszybciej trasę biegu pokonała Karolina Pitoń, która spudłowała jednak siemiokrotnie i wywalczyła brązowy medal. Po złoto sięgnęła Magdalena Gwizdoń, która wyprzedziła Annę Mąkę o niecałe cztery sekundy. Obie spudłowały po cztery razy. Tuż za podium uplasowała się Kinga Zbylut (znana pod panieńskim nazwiskiem Mitoraj). Monika Hojnisz, Krystyna Guzik i Kamila Żuk nie startowały.

Najlepszy wśród seniorów okazał się Łukasz Szczurek. Trzech innych zawodników było co prawda szybszych na trasie, ale żaden z nich nie strzelał tak dobrze jak były mistrz świata juniorów młodszych. Biathlonista BKS WP Kościelisko nie trafił do celu tylko trzy razy i 19 sekund wyprzedził Grzegorza Guzika. Trzecie miejsce wywalczył Tadeusz Nędza-Kubiniec, który w walce o podium wyprzedził Michała Neumanna i swojego starszego brata Andrzeja.

W kolejnych dniach rozegrane zostaną sprint (poniedziałek) oraz bieg masowy (wtorek). 

WYNIKI

fot. PZBiath

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Magdalena Gwizdoń

 Polska | mężczyzna | Łukasz Szczurek