Czterokrotny mistrz świata na czele rosyjskiego biathlonu

W miniony weekend doszło do wyborów nowego prezesa Rosyjskiego Związku Biathlonu. Ustępującego Alexandra Krawcowa zastąpi Władimir Draczew.

Do głosowania doszło w Tjumeni. Zgłoszono trzech kandydatów. Oprócz Draczewa o stanowisko prezesa Rosyjskiego Związku Biathlonu ubiegali się również Wiktor Majgurow i Dmitrij Alekaszin. Ten ostatni mógł jednak liczyć na śladowe poparcie. Walka toczyła się więc Draczewem a Majgurowem. Na biathlonowych trasach więcej tytułów mistrzowskich wywalczył Draczew i to on stosunkiem głosów 40:16 wygrał trzecią turę głosowania.

Draczew sportową karierę zakończył po sezonie 2005/06. Ostatnie cztery lata startował w barwach Białorusi. Wcześniej jeszcze jako Rosjanin czterokrotnie zdobywał mistrzostwo świata. Był członkiem rosyjskich sztafet, które stawały na podium igrzysk w Lillehammer i Nagano. Wygrał piętnaście biegów Pucharu Świata. W sezonie 1995/96 zdobył kryształową kulę.

Do zarządu Rosyjskiego Związku Biathlonu oprócz Draczewa i Majgurowa dostali się m. in. inni znani i utytułowan biathloniści: Sergiej Tarasow, Sergiej Czepikow oraz Iwan Czerezow.