Makarainen zmienia decyzję

Kaisa Makarainen wielokrotnie zapowiadała, że miniony sezon będzie jej ostatnim. Nie wytrwała w tym postanowieniu zbyt długo, bo już w połowie maja zmieniła zdanie. Finka będzie kontynuować karierę jeszcze przynajmniej przez rok.

35-letnia biathlonistka początkowo planowała zakończyć karierę po igrzyskach w Soczi. Brak medalu oraz wizja startu na MŚ w Kontiolahti spowodowała zmianę tej decyzji. W kolejnych latach Makarainen co roku przedłużała swoją karierę o następny sezon. Celem nadrzędnym było wywalczenie olimpijskiego medalu w Pjongczang. To się nie udało i tym razem Finka definitywnie miała pożegnać się ze startami.

Gdy minął okres biathlonowych wakacji, a nadszedł czas wznawiania treningów trzykrotna zwyciężczyni klasyfikacji generalnej - w tym za sezon 2017/18 - ponownie zaskoczyła i poinformowała, że rozpocznie przygotowania do startów w rozpoczynającym się w listopadzie Pucharu Świata. Jest to ogromne zaskoczenie, Makarainen nie znalazła się bowiem w kadrach szkoleniowych zaprezentowanych przez Fiński Związek Biathlonowy. Jej celem ma być czwarta kryształowa kula.

Gdyby jej się to powiodło to zostałaby samodzielną wiceliderką w klasyfikacji zwycięstw w klasyfikacji Pucharu Świata. Obecnie dzieli tę pozycję z Magdaleną Neuner - obie mają po trzy triumfy w generalce. Niedoścignioną liderką z sześcioma zwycięstwami jest Magdalena Forsberg.

Powiązane osoby

 Finlandia | kobieta | Kaisa Makarainen