Fenomenalny występ Zawoła w Liatoppen!

Startowała blisko setka norweskich biathlonistów, a na pierwszym miejscu Polak! Marcin Zawół wygrał sprint szesnastolatków podczas Liatoppen Festival w Al. Pozostali reprezentanci Polski również uplasowali się w czołówce.

Po udanym występie w sztafecie mieszanej, w której Marcin Zawół strzelał bezbłędnie i wyprowadził drużynę na pierwsze miejsce w swojej serii, młody Polak poszedł za ciosen. Ponownie strzelał bez pudła i wbiegając na metę uzyskał zdecydowanie najlepszy czas w kategorii szesnastolatków. Nikt już go nie wyprzedził, co oznaczało, że Zawół wygrał z przewagą aż 26 sekund nad drugim zawodnikiem! W tej samej kategorii Jan Guńka zajął siódme miejsce ze stratą 44 sekund. Drugi z naszych zawodników spudłował czterokrotnie. W sumie sklasyfikowano aż 90 zawodników.

Trzeci z naszych biathlonistów, Hubert Matusik z UKN Melafir Czarny Bór, rywalizował wśród czternastolatków. Z trzema karnymi rundami i dwoma minutami straty w gronie 91 zawodników uplasował się na dziewiętnastej pozycji.

Najwyższą lokatę z trójki Polek wywalczyła Martyna Lichosyt-Ogrodny. Dwukrotna złota medalistka MP młodzików startowała w kategorii czternastolatek. Na strzelnicy nie trafiła do celu dwukrotnie i z czasem gorszym o 53 skundy od zwyciężczyni zajęła dziewiąte miejsce. Nieco gorzej poszło Izabeli Razmus, która spudłowała cztery razy i sklasyfikowana została na 34. miejscu. W tej kategorii wystartowało 65 zawodniczek.

Swoją reprezentantkę mieliśmy również w biegu piętnastolatek. Anna Nędza-Kubiniec bardzo dobrze zaprezentowała się na trasie, ale na strzelnicy oddała aż sześć niecelnych strzałów. W klasyfikacji pośród 57 rywalek zajęła 18. miejsce.

W niedzielę zakończenie Liatoppen Festival - zawodów biathlonowych dla dzieci i młodzieży o zdecydowanie największej frekwencji na świecie (w sumie startowało dzisiaj ponad tysiąc zawodników, chętnych było trzy razy tyle). Rozegrane zostaną biegi masowe.

WYNIKI