Dobry początek startów Polaków na Liatoppen Festival

W piątek w norweskim Al rozpoczęły się największe zawody biathlonowe dla dzieci i młodzieży. Pierwszego dnia Liatoppen Festival rywalizowano w biegach sztafetowych. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi zawodnicy.

Do Norwegii udała się sześcioosobowa reprezentacja Polski złożona z najlepszych biathlonistów i biathlonistek 8. edycji  „Celuj w Igrzyska”. Biało-Czerwoni rywalizowali dzisiaj w biegach sztafet mieszanych w kategorii 13-16 lat. Organizatorzy przyjęli blisko 50 zgłoszeń, więc zawody rozgrywane były w dwóch seriach.

W pierwszej z nich zaprezentował się zespół w składzie Jan Guńka, Izabela Razmus, Martyna Lichosyt-Ogrodny, którym nie powiodło się na strzelnicy. W sumie pokonywali aż osiemnaście karnych rund, co uniemożliwiło zajęcie im czołowej lokaty. Z dziesięcioma minutami straty zostali sklasyfikowani na 30. pozycji.

Lepiej poszło drugiemu z naszych zespołów. Anna Nędza-Kubiniec, Hubert Matusik oraz Mateusz Zawół biegali tylko pięć karnych rund. Wybornie zaprezentował się zwłaszcza Zawół, który strzelał bezbłędnie i wyprowadził drużynę na pierwsze miejsce w drugiej z serii. Po zsumowaniu rezultatów dało to siódmą lokatę. Do zwycięzców z Oystre Slidre Polacy stracili trzy minuty.

W kolejnych dniach toczyć się będzie rywalizacja indywidualna. W sobotę rozegrane zostaną sprinty, a w niedzielę biegi masowe.