Koukalova przedłuża urlop

Ci, którzy oczekiwali, że w przyszłym sezonie na biathlonowych trasach ponownie będą mogli oglądać Gabrielę Koukalovą muszą uzbroić się w cierpliwość. Czeszka poinformowała, że odpuszcza starty w sezonie 2018/19.

Czeska biathlonistka z powodu kontuzji nie wystąpiła minionej zimy w żadnych zawodach Pucharu Świata, nie rywalizowała również na igrzyskach olimpijskich. Już w minionym tygodniu prezes Czeskiego Związku Biathlonu Jiri Hamza publicznie poddał w wątpliwość powrót największej gwiazdy w ekipie naszych południowych sąsiadów.

Koukalova nie zdementowałą tej wypowiedzi, co więcej potwierdziła ją.

- Podjęłam decyzję, że odpuszczam następny sezon. Nie jestem na niego przygotowana ani fizycznie, ani psychicznie. Nie odczuwam chęci wygrywania. Chciałabym się zająć innymi rzeczami. Nie mówię, że to koniec mojej kariery. Pewnie będzie mi brakować zawodów, ale na razie nie wyobrażam sobie powrotu do ścigania. Dziękuję wszystkim za wsparcie. Nie rozpaczajcie, że nie będę startować w zawodach - w przyszłym roku i tak bym najpewniej niczego nie wygrała - napisała Czeszka na Facebooku. 

Koukalova znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Soukalova ma w dorobku dwa srebrne i brązowy medal igrzysk w Soczi, jest także dwukrotną mistrzynią świata. W sezonie 2015/16 zdobyła Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ.

fot. Szymon Sikora

Powiązane osoby

 Czechy | kobieta | Gabriela Koukalova