Pitoń siódma wśród biegaczek

Karolina Pitoń wywalczyła siódme miejsce w biegu narciarskim na dystansie 10km podczas Mistrzostw Świata Wojskowych. Wśród mężczyzn wystartował m. in. Krzysztof Pływaczyk.

Dobra forma biegowa, którą imponowała w marcowych Pucharach IBU oraz podczas Mistrzostw Polski spowodowała, że Karolina Pitoń w Hochfilzen zamiast w konkurencji biathlonowej, wystartowała bez karabinu. Efekt? Siódme miejsce i tylko nieco ponad minuta i 20 sekund straty do Stefanie Boehler, czyli zawodniczki z czołowej trzydziestki klasyfikacji generalnej biegowego Pucharu Świata, medalistki igrzysk w sztafecie. 

Wśród mężczyzn triumfował Dario Cologna, a wysokie czwarte miejsce wywalczył biathlonista Andrejs Rastorgujevs. Najlepszym z Polaków okazał się znany z wieloletnich startów z karabinem na plecach Krzysztof Pływaczyk, który został sklasyfikowany na 36. miejscu.

W sobotę ostatni dzień rywalizacji w Hochfilzen, podczas któego zostaną rozdane medale w biegu patrolowym. 

- Czterech zawodników biegnie razem na dystansie biegu długiego. Jeden z nich jest wyznaczony na dowódcę i nie bierze udziału w strzelaniach. Pozostali strzelają kolejno w postawach leżąc-stojąc-leżąc. Każde pudło to karna runda o długości 150m. Na mecie wszyscy zawodnicy z jednego patrolu muszą się zameldować w przeciągu 15 sekund, w przeciwnym razie grozi to kolejnymi stratami czasowymi – tłumaczył Adam Jakieła, trener polskiej drużyny.

Przed trzema laty Polki wywalczyły w tej konkurencji srebrny medal.

WYNIKI - MĘZCZYŹNI
WYNIKI - KOBIETY

fot. Szymon Sikora

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Karolina Pitoń