Brąz Mitoraj, srebro drużyny w MŚ Wojskowych

W Hochfilzen rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Wojskowych. Już pierwszego dnia polskie biathlonistki wywalczyły dwa medale. Kinga Mitoraj była trzecia w sprincie, a wraz z Krystyną Guzik i Magdaleną Gwizdoń wywalczyła srebro w klasyfikacji zespołowej.

Zawody miały silną obsadę i choć na starcie zabrakło awizowanych wcześniej Francuzek to o medale i tak walczyły zawodniczki, które odgrywają liczące się role w zawodach Pucharu Świata. Złoty medal wywalczyła bowiem Franziska Hildebrand, która pewnie, bo o ponad pół minuty pokonała Julię Dżymę. Ukrainka biegała jednak dwie karne rundy, podczas gdy Niemka tylko jedną. 

Liczyliśmy, że do walki o podium włączą się reprezentantki Polski i się nie zawiedliśmy. Kinga Mitoraj spośród czwórki naszych zawodniczek była dzisiaj dysponowana najlepiej. Spudłowała tylko raz i o niespełna trzy sekundy wyprzedziła Lisę Theresę Hauser pozbawiając tym samym Austriaczkę brązowego medalu. Nieco ponad cztery sekundy do Mitoraj straciła z kolei Lena Heacki ze Szwajcarii, która zajęła piąte miejsce.

W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń, które zajęły kolejno ósme i dziesiąte miejsce. W klasyfikacji zespołowej, do której liczone był czasy trzech najlepszych zawodniczek z danego kraju dało to Polkom drugie miejsce. Złoto z Austriaczkami przegrały o zaledwie półtora sekundy!

Nieco gorzej poszło naszym biathlonistom, którzy w stawce siedemnastu ekip zajęli dziewiąte miejsce. Indywidualnie najlepszy był Łukasz Szczurek, który zajął 27. miejsce. Wygrał Benjamin Weger przed Andrejsem Rastorgujevsem i Dominikiem Landertingerem. Zespołowo najlepsi byli Austriacy.

W piątek rozegrane zostaną biegi bez karabinu z udziałem m. in. Karoliny Pitoń. Na sobotę zaplanowane są z kolei biegi patrolowe.

SPRINT KOBIET
SPRINT MĘŻCZYZN
DRUŻYNOWO KOBIETY
DRUŻYNOWO MĘŻCZYŹNI