Szczurek obronił tytuł w mass starcie

Łukasz Szczurek podobnie jak rok temu został mistrzem Polski w biegu ze startu wspólnego. To jego czwarty indywidualny tytuł mistrzowski w karierze.

Biathlonista BKS WP Kościelisko niemal od początku przewodził stawce. Wszystko dzięki niezłemu strzelaniu. Do półmetka Szczurek nie musiał meldować się na karnej rundzie. Podczas trzeciego strzelania zaliczył jedno pudło, a podczas czwartej próby strzeleckiej spudłował trzykrotnie. Przewaga jaką wypracował na wcześniejszych okrążeniach oraz pudła najgroźniejszych rywali spowodowały, że ze spokojem mógł zmierzać do mety. 

Walkę o srebrny medal stoczyli Grzegorz Guzik i Mateusz Janik. Ostatecznie szybszy na trasie okazał się ten pierwszy, który wyprzedził swojego bezpośredniego rywala o ponad pół minuty mimo, że na ostatnią pętlę wyruszali razem. 

Czwarte miejsce dzięki świetnemu strzelaniu wywalczył Marcin Szwajnos. Junior z Kościeliska spudłował tylko raz. By zdobyć medal musiał być jednak dzisiaj bezbłędny. Znów słabszy występ zaliczył Andrzej Nędza-Kubiniec, który w Dusznikach-Zdroju zaprezentował słabą formę strzelecką. Z dziewięcioma karnymi rundami zajął siódme miejsce przegrywając z piątym Przemysławem Pancerzem i szóstym Tomaszem Jurczakiem.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Łukasz Szczurek