Złoto dla Pitoń, Nowakowska siódma w ostatnim starcie

Mistrzynią Polski w biegu ze startu wspólnego została Karolina Pitoń. Weronika Nowakowska w swoim ostatnim starcie w karierze zajęła siódme miejsce.

To był "one woman show". 31-letnia Pitoń wysforowała się na prowadzenie na półmetku biegu i nie oddała go już do końca. Jej ostatnie strzelanie był popisem. Trafiła wszystkie pięć strzałów, a do tego zrobiła to w takim tempie, że ręce same składały się do oklasków. Na mecie uzyskała ponad minutę przewagi nad Magdaleną Gwizdoń, która wywalczyła swój 33. medal MP w karierze. Dorobek Pitoń wygląda nieco mniej okazale, ale 13 krążków mistrzostw Polski też robi wrażenie.

Swoje pierwsze medale zdobywa Joanna Jakieła, która wywalczyła brązowy medal. Juniorka młodsza była najlepsza na strzelnicy, spudłowała w sumie tylko trzy razy i na finiszu zameldowała się z przewagą 10 sekund nad czwartą Kingą Mitoraj.

Piąte miejsce zajęła Kamila Żuk, która biegała aż dziewięć karnych rund. Kolejne miejsce w szóstce wywalczyła Natalia Tomaszewska. Tuż za nią finiszowała Weronika Nowakowska, która siódmą lokatę mistrzostw kraju pożegnała się z nartami i karabinem.