Dublet Guzików! Grzegorz obronił tytuł w sprincie

Grzegorz Guzik powtórzył wyczyn swojej małżonki Krystyny i również został mistrzem Polski w sprincie. Dla niego to szósty tytuł mistrzowski w karierze.

Zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo, bo poprzeczkę wysoko zawiesił powracający do startów po kontuzji żeber Łukasz Szczurek. Guzik strzelał ciut gorzej od swojego rywala i w odróżnieniu od niego miał trzy a nie dwie karne rundy. Lepiej spisał się za to na trasie, dzięki czemu na mecie wygrał ze Szczurkiem o 14 sekund. Ta dwójka wyraźnie przewyższyła swoim poziomem resztę. Mateusz Janik, który wywalczył brązowy medal, stracił do Guzika już ponad minutę.

Słaby występ - zwłaszcza na strzelnicy - zaliczył Andrzej Nędza-Kubiniec. Olimpijczyk z Pjongczang zarówno po leżaku, jak i po stójce zmuszony był biegać trzy karne rundy. Z sześcioma pudłami i tak zdołał wywalczyć niezłe piąte miejsce. Tuż przed nim uplasował się Tomasz Jurczak, a na szóstym miejscu sklasyfikowano Tomasza Jakiełę.

Najlepszym z juniorów okazał się Łukasz Sidorowicz i to właśnie absolwent dusznickiego SMS zajął siódme miejsce. Czołową dziesiątkę uzupełnili Wojciech Skorusa, Przemysław Pancerz i Marcin Szwajnos. W sumie w zawodach udział wzięło 29 biathlonistów.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Grzegorz Guzik