Krystyna Guzik z 20. tytułem mistrzyni Polski w karierze!

W Dusznikach-Zdroju rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Sprint kobiet zakończył się wygraną Krystyny Guzik. To jej dwudziesty złoty medal MP w karierze.

Krystyna Guzik po igrzyskach olimpijskich zachorowała i nie brała udziału w zawodach Pucharu Świata. Jak sama przyznała w tym czasie odbyła tylko trzy treningi na nartach. Mimo zaległości to właśnie Guzik okazała się najlepsza w biegu sprinterskim. Może nie była najszybsza na trasie, ale jako jedyna oddała dziesięć celnych strzałów, co wystarczyło do tego by pokonać Monikę Hojnisz o pięć sekund. Obrończyni tytułu sprzed roku spudłowała raz. Dwie karne rundy biegała Kamila Żuk, która ze stratą dziesięciu sekund uplasowała się na trzecim miejscu. W samym biegu to ona była najszybsza. Tym samym podium w całości zajęte zostałe przez zawodniczki reprezentujące AZS AWF Katowice.

Dla Guzik dzisiejsze zwycięstwo jest szczególne, bo jubileuszowe. To jej dwudziesty tytuł mistrzyni Polski w karierze. Oprócz tego w swoim dorobku ma jeszcze 15 srebrnych i 2 brązowe medale. Łącznie z aż 37 krążkami jest najczęściej dekorowaną biathlonistką w historii mistrzostw naszego kraju.

Tuż za podium uplasowała się Karolina Pitoń. Kolejne lokaty zajmowały Kinga Mitoraj, Natalia Tomaszewska, Magdalena Gwizdoń, Anna Mąka. W stracie poniżej dwóch minut do zwyciężczyni zmieściła się jeszcze Joanna Jakieła, którą sklasyfikowano na 9. pozycji. W sumie zawody ukończyło 29 zawodniczek. W stawce zabrakło jedynie Weroniki Nowakowskiej.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Krystyna Guzik