Domraczewa: To była bardzo ciężka walka

Zwycięstwo Darii Domraczewej w biegu pościgowym w Oslo nie należało do łatwych. Podczas konferencji prasowej zawodniczka zaznaczyła, że zmagania na trasie z Anastazją Kuzminą były dla niej szczególnie ciężkie.

Zawodniczka podkreśliła, że dobry wynik wypracowała na strzelnicy. Pudłowała co prawda dwa razy, ale to i tak mniej niż jej główna przeciwniczka.

- Dobre strzelanie dało mi szansę na walkę o zwycięstwo na ostatniej pętli. To była bardzo ciężka walka. Anastazja jest bardzo mocna od początku sezonu i taka też była dzisiaj.

Białorusinka stwierdziła też, że nie zastanawia się nad statystykami i liczbą zwycięstw na swoim koncie, tylko skupia na każdym kolejnym starcie.

Aż cztery karne rundy na swoim koncie miała druga na mecie Anastazja Kuzmina, która do Domraczewej straciła nieco ponad dziewięć sekund.

- To bardzo ważne, żeby dobrze strzelić podczas pierwszego i ostatniego strzelania. Byłam bardzo zadowolona, że mi się udało, ale w sumie cztery karne rundy, jakie musiałam dzisiaj pobiec, odebrały mi siły. Starałam się walczyć z Darią, ale ona była lepsza taktycznie.

Kuzmina prowadzi w tej chwili w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale wciąż nie może być pewna ostatecznej wygranej. Kaisa Makarainen traci do niej 41 punktów. Wszystko rozstrzygnie się więc podczas ostatnich w tym sezonie pucharowych zawodów.

- Wiem, że to dla mnie wielka szansa, ale teraz staram się tylko relaksować. Tiumeń to mój dom rodzinny, tam się urodziłam. Nie myślę za dużo o punktach i Kryształowej Kuli. Jeśli się uda, będzie wspaniale. Ale cały ten sezon należy do kilku mocnych dziewczyn. W biathlonie wszystko jest możliwe, szczególnie w tym sezonie – podsumowała Kuzmina.

Susan Dunklee po raz pierwszy w tym sezonie stanęła na podium, a były to być może ostatnie zawody Pucharu Świata w jej karierze.

- Zawsze moja siła rosła w trakcie sezonu, ale w tym roku zajęło mi to trochę więcej czasu – stwierdziła Amerykanka.

Dunklee przyznała też, że dobre wyniki pod koniec sezonu dodają energii do przygotowań do nowego sezonu, ale jednocześnie nie potwierdziła, że podjęła decyzję odnośnie swojej przyszłości w tym sporcie.

Ostatni bieg sprinterski tegorocznego Pucharu Świata odbędzie się 23 marca.

Powiązane osoby

 USA | kobieta | Susan Dunklee

 Białoruś | kobieta | Daria Domraczewa