Fourcade zrewanżował się za sprint i wygrał bieg pościgowy

Martin Fourcade wygrał bieg pościgowy podczas zawodów Pucharu Świata w Oslo. Skład podium uzupełnili Lukas Hofer i Johannes Thingnes Boe.

Jako pierwszy na trasę wyruszył Henrik L'Abee-Lund, który był najlepszy w sprincie. Za nim ruszyli faworyci: Johannes Thingnes Boe, Martin Fourcade oraz Julian Eberhard. Cała czwórka wjechała razem na pierwszą wizytę na strzelnicy. Bezbłędny był tylko L'Abee-Lund. Boe i Fourcade zaliczyli po jednej karnej rundzie, a swoje szanse już na samym początku pogrzebał Eberhard, który pomylił się aż cztery razy. Do czołówki po bezbłędnym strzelaniu dołączył za to Arnd Peiffer.

Po drugim strzelaniu na prowadzenie wysunął się Fourcade. Francuz strzelał bezbłędnie, a rywale się mylili. Henrik L'Abee-Lund i Peiffer zaliczyli po jednym pudle, a Johannes Thingnes Boe pomylił się dwukrotnie i na chwilę opuścił szeregi pierwszej dziesiątki. Na tym etapie biegu Fourcade wyprzedzał L'Abee-Lunda o prawie osiem sekund.

Po kolejnej wizycie na strzelnicy Fourcade i L'Abee-Lund znów biegli razem. Norweg był bezbłędny i odrobił straty do Francuza, który raz się pomylił. Piętnaście sekund za czołową dwójką biegli Anton Szypulin i Luks Hofer, kolejne dziesięć sekund tracił do nich Johannes Thingnes Boe.

Kluczowe dla wyników biegu pościgowego było czwarte strzelanie. Fourcade był bezbłędny i niezagrożony pomknął do mety. L'Abee-Lund z dwoma pudłami wypadł z walki o podium. Na drugim miejscu zawody ukończył Lukas Hofer, a na trzeciej lokacie uplasował się Johannes Thingnes Boe. Włoch spudłował w sumie raz i do Francuza stracił 18 sekund. Dla Hofera to dopiero czwarte podium w karierze, pierwsze od czterech lat! Strata Boe wyniosła już ponad pół minuty. Wicelider Pucharu Świata biegał w sumie aż cztery karne rundy.

L'Abee-Lund finiszował ostatecznie piąty. Norweg przegrał z najlepszym z Rosjan Maksimem Cwietkowem, który jako jedyny w całej stawce strzelał bezbłędnie. Umożliwiło mu to awans z 28. miejsca aż na 4. lokatę!

WYNIKI

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Thingnes Boe

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade