Chevalier i Guigonnat wygrywają supermikst w Kontiolahti

Francja wygrała supermikst rozgrywany w Kontiolahti. Na podium znalazły się jeszcze duety z Austrii i Norwegii. Magdalena Gwizdoń i Andrzej Nędza-Kubiniec zajęli 22. miejsce.

Anais Chevalier i Antonin Guigonnat od początku biegu plasowali się w ścisłej czołówce, ale na czoło wyszli dopiero po szóstym strzelaniu. Guigonnat, mimo, że z niewielką stratą biegli wyżej klasyfikowani od niego zawodnicy, dowiózł zwycięstwo do mety. Walkę o drugie miejsce z Johannesem Boe na samym finiszu wygrał Julian Eberhard z Austrii, który rywalizował dzisiaj w parze z Listą Theresą Hauser. Młodszy z braci Boe biegł w zespole z Marte Olsbu, która pudłując podczas swojej drugiej zmiany odebrała Norwegii szanse na wygraną.

Niezły występ zanotowali Ukraińcy. Irina Warwynec i Artem Tyszczenko długo przewodzili stawce, ale ostatecznie zajęli czwarte miejsce. 

Magdalena Gwizdoń już podczas pierwszego strzelania biegała karną rundę, co niemal automatycznie przesunęło nasz zespół na jedno z ostatnich miejsc. Andrzej Nędza-Kubiniec dołożył kolejne trzy karne okrążenia i Polska sklasyfikowana została na 22. pozycji.