Bjoerndalen wystartuje w Kontiolahti!

Ole Einar Bjoerndalen powróci do rywalizacji w Pucharze Świata. "Król biathlonu" został awaryjnie powołany na zawody w Kontiolahti. Zastąpi w składzie niedysponowanego Emila Hegle Svendsena.

Bjoerndalen zalicza swój najsłabszy sezon w karierze. Słabe wyniki uniemożliwiły mu start na igrzyskach w Pjongczang. Wiele wskazywało na to, że utytułowanego Norwega nie zobaczymy już w tym sezonie na biathlonowych trasach. Norwescy trenerzy na zawody Pucharu Świata w Kontiolahti powołali bowiem tę samą szóstkę, która pojechała do Korei. Bjoerndalenowi zaproponowano zaś start w Uwacie, gdzie w weekend rozegrane zostaną przedostatnie w tym sezonie zawody Pucharu IBU. Mąż Domraczewej odmówił jednak wyjazdu.

Choroba Emila Hegle Svendsena spowodowała, że sztab szkoleniowy zdecydował się ponownie sięgnąć po Bjoerndalena, który wystartuje w czwartkowym sprincie oraz jeśli uda mu siię zakwalifikować to również w niedzielnym biegu masowym.

Niewykluczone, że Bjoerndalena będziemy oglądać również w przyszłym sezonie. Norweg decyzję o swojej przyszłości podejmie po sezonie. Wielokrotnie podkreślał jednak, że wciąż ma motywację do dalszych startów.

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Ole Einar Bjoerndalen